جاذبه های گردشگری گیلان

  جاذبه های گردشگری گیلان:

  گیلان به دلیل قرار گرفتن بین رشته کوه های البرز و دریای خزر در شمال ایران به خطه ای سر سبز و خارق العاده برای گردشگری تبدیل شده است تا جایی که یکی از اولین گزینه ها برای سفر هر ایرانی و حتی طبیعت دوستان خارجی میباشد.مرکز این استان شهر رشت است.نقطه به نقطه گیلان زیباست و هوای مطبوع این منطقه روح انسان را تازه میکند.با هم به معرفی جاذبه های این منطقه میپردازیم.

   

                

   

   

   

  روستای ماسوله:

  روستای زیبای ماسوله که در ارتفاعات سر سبز گیلان قرار دارد، دارای معماری خاص و منحصر به فردی است  که زبانزد خاص و عام شده بطوری  که حیاط ساختمان فوق سقف خانه زیرین میباشد و طرحی پلکانی بخود گرفته است.کافی است دقایقی را در ماسوله قدم بزنید تا به تحسین این همه زیبایی و هماهنگی زبان بگشایید.ازآن جا که هیچ وسیله نقلی موتوری اجازه ورود به این منطقه را ندارد پس هیچ چیز نمی تواند آرامش شما بر هم بزند.چشم انداز اطراف روستا کوهستان های سر سبز همراه با مه آلودگی روح شما تازه میکند.

   

   

   

   

  قلعه رودخان:

  قلعه ی باستانی بر فراز تپه های سر سبز در نزدیکی شهر فومن که سر از میان جنگل ها در آورده است و در میان درختان انبوه خودنمایی میکند. این قلعه در زمان سلسله ساسانی ساخته شد. مسیر شیب دار و پله های آن از میان جنگل مه آلود و ارتفاعات سر سبز میگذرد که آن را به زیباترین مناطق گیلان تبدیل کرده است.حدود یک ساعت طول میکشد تا بعد از گذز ازین جنگل زیبا به قلعه برسید.

   

   

   

   

  گیسوم جنگل:

  برای رسیدن به یکی از زیباترین پارک های جنگلی ایران کافی است از رشت به سمت آستارا حرکت کرده و از منطقه پره سر عبور کنید.در آنجا جنگلی زیبا به نام پارک جنگلی گیسوم را مشاهده خواهید کرد.جایی که جنگل و دریا به هم میرسد.و یک تونل سبز در ارتفاعات تالش ایجاد میکند.چند دقیقه بعد از ورود، به یک گذرگاه رویایی میرسید که رانندگی در آن یک تجربه شگفت انگیز خواهد بود.اگر جاده را ادامه دهید از روستای دیناچال گذشته و سرانجام دریا را مقابل خود میبینید.

   

   

   

   

  روستا ماسال:

  روستا ماسال در گیلان یکی از پر بازدیدترین مناطق واقع در شمال کشور میباشد که حتما باید از آن دیدن کنید. این روستا به بهشت گمشده در گیلان شهرت دارد که یک منطقه بسیار بکر دیگر به نام منطقه اولاسبلانگا را در خود جای داده است.خانه های چوبی زیبا در دل کوه آرامشی بی انتها در خود دارد.بعد از خوابیدن در کلبه چوبی زیر آسمان پر ستاره صبح گاه با صدای پرندگان از خواب بیدار میشوید.

   

   

   

   

  گردنه حیران:

  گردنه حیران آستا را، را به اردبیل متصل میکند و یکی از زیباترین جاده ها در ایران میباشد که از میان کوه ها و جنگل ها و زمین های سر سبز میگذرد و مناظر نفیس و زیبایی به نمایش میگذارد.این جاده از یک طرف به جنگل سر سبز و از طرفی دیگر به دره ای که ارس از میان آن میگذرد اشراف دارد.تمام این زیبایی ها در جاده ای مه آلود غرق میشود تا بهشتی رویایی را برای شما به نمایش بگذارد.

   

   

   

   

  جاده اسالم به خلخال:

  یکی از چشمگیر ترین جنگل های ایران جاده اسالم به خلخال است.با ترکیبی از کوه، دشت و جنگل منظره ای ناب را برای شما به نمایش در آورده است.در این جاده میتوان هوای مرطوب گیلان تا خنکای اردبیل را با هم تجربه کنید.به دلیل کوهستانی بودن مسیر یکی از مقاصد اصلی برای سفر های تابستانی است زیرا هوای خنک آن در طول سال پایدار است.میتوانید یک کلبه چوبی در جاده برای خود اجاره کنید تا سفر رویایی خود را با اقامت در کلبهای سنتی و زیبا کامل نمایید.

   

   

   

   

  دریاچه ویستان بره سر:

  دریاچه ویستان بره سر در قلب جنگل های گیلان واقع شده است که زیبایی دو چندانی به منطقه ارزانی میکند.این دریاچه حدود 4 هکتار مساحت دارد که مانند نگینی درخشان در میان درختان راش میدرخشد و هر انسانی را مجذوب خود میکند. فاصله رودبار تا دریاچه 56 کیلومتر و از بره سر تا دریاچه 2 کیلومتر میباشد.این مسیر سخت و جنگلی مملو از سنگ است.دریاچه بر اثر یک زلزله در سال 1990 به وجود آمده است.

   

   

   

   

  آبشار لاتون:

  آبشار لاتون یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در گیلان است علاوه بر آبشار اصلی آبشار های دیگری در اطراف آن قرار دارد و در بالای آن آبشاری با 3 حوض قرار گرفته است. لاتون مرتفع ترین آبشار در ایران شناخته شده  که در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.برای رسیدن به این منطقه باید از مسیر لوندویل در نزدیکی تالش به سمت آستارا بروید.و سپس از گذرگاه های فرعی عبور کنید تا به روستای کوته موته برسید و بعد از6 کیلومتر آبشار را مقابل خود ببینید.این آبشار از کوه اسپیناس سرچشمه میگیرد و در نهایت به دریاچه کاسپین وارد میشود.

   

   

   

  آبشار دودوزن:

  آبشاری در استان گیلان و در 24 کیلومتری شهرستان شفت در منطقه ییلاقی سیاهمزگی قرار گرفته است.این منطقه دارای درختان سر به فلک کشیده و سرسبز، چشمه های زلال، رودخانه های خروشان و هوای خنگ بهاری است.در مسیر حرکت به سمت این آبشار از روستای خرمکش عبور خواهید کرد.

   

   

   

   

  ییلاق دیلمان:

  یکی از چشم اندار های خارق العاده در گیلان که جز بهترین مناطق طبیعی در کشور میباشد.این منطقه در شرق استان گیلان واقع شده که حدود 2 هزار متر از سطح دریا فاصله دارد تا منظره ای غیر قابل تصور را برای گردشگران رقم بزند. برای رسیدن به این منطقه باید از روستای سیاهکل عبور کنید در ابتدای جاده به سمت ییلاق کاروانسرای سنگی تی تی را میبینید. تا یک ساعت بعد به تماشای فضای بکر ییلاق برسید.

   

   

   


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.