جاذبه های گردشگری رم

  رم شهری تاریخی و پایتخت ایتالیا:

  رم در قسمت مرکزی ایتالیا و در کنار رودخانه تایبر قرار دارد که از قدیمی ترین شهر های جهان است.تاریخ این شهر به بیش از 2700 سال میرسد و از کهن ترین امپراطوری های تاریخ بشمار می آید. رم قرن های طولانی غنی از جنگ، مبارزه، شکست ها و پیروزی ها بوده است.تاریخ این شهر در بناها و خیابان ها به وفور به چشم میخورد و بر همگان آشکار است. در گذری از رم ویرانه ها، کلیساها، میدان ها و موزه های شهر را میبینید که قرن ها تلاش هنرمندان و داستان های خلق شده خارق العاده را به تصویر میکشد.افسانه رم در حدود 500 سال قبل از امپراطوری روملوس در داستان معروف جنگ تراوا شروع شد که تقریبا 12 قرن قبل از میلاد مسیح میباشد.

   

   

  رومن فروم:

  قدمت این بنا تاریخی به قرن 7 قبل از میلاد میرسد که مدتها مرکز زندگی روزمره مردم در رم بوده است.همچنین محل برگزاری موکب ها و انتخابات پیروزمندانه، سخنرانی های عمومی، دادگا های جنایی، بازیهای گلادیاتور و هسته اصلی امور تجاری در زمان خود بوده است که مشهور ترین مکان ملاقات در جهان و در تمام تاریخ را به آن نسبت میدهند..این مجموعه در دره ای بین پالاتین و تپه های کاپیتولین قرار دارد. بسیاری از قدیمی ترین و مهمترین سازه های شهر باستانی در تالار گفتگو یا در مجاورت آن وقع شده است، مانند اقامتگاه پادشاهی رجیا و معبد ویستا.این بنا در کنار کولوسئوم قرار دارد. در قرن 17 بازسازی آن آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

   

   

   

   

   

  کولوسئوم:

  این بنا شناخته شده ترین آثار باستانی جهان و جز دیدنی های واجب رم میباشد که 72 سال قبل میلاد ساخته شده است.امروزه در دنیای آسمان خراش ها کولوسئوم نیز خودنمایی میکند.این بنا یک نماد یادبود در زمان شاهنشاهی رم بوده است.آمفی تئاتر و نمایش های مرتبط با آن نماد ها و نشانه های اساسی فرهنگ رم هستند که از آن به عنوان یک مکان مقدس یاد میشود.در واقع کولوسئوم سایه ای از خوده سابق میباشد، با ویرانه های نجیب که بر اثر زلزله، آتش سوزی و غارت از میان رفته است.این بنا دارای ساختمانی بیضی شکل محل برگزاری مسابقات ورزشی، همچنین صحنه ای برای گلادیاتور ها، و بزرگترین آمفی تئاتر رم است.عظمت بنا 620 فوت در 510 فوت با دیوارهایی به ابعاد157 فوت میباشد که شامل طاق هایی با ورودی های شماره گذاری شده، صندلی های شماره گذاری شده مشابه صندلی های موجود در استادیوم های مدرن و قطعات سفالی شماره گذاری شده که به عنوان بلیط در اختیار مهمانان قرار میدادند.کولوسئوم پس از پایان ساخت چندین بار آسیب دید و ترمیم شد.                           

   

   

  میدان و کلیسا سن پیتر:

  میدانی بزرگ که درست در مقابل کلیسا سن پیتر در شهر واتیکان خودنمایی میکند.در مرکز این میدان عظیم یک ابلیسک رم باستان قرار دارد که در سال 1586 در محله فعلی احداث شد. لورنز و برنینی حدودا 10 سال بعد میدان را طراحی کردند. معماری چشمگیر میدان از جمله ستون های عظیم دوریکی هستند که گویی بازدیدکنندگان را در آغوش میگیرند.کلیسای سن پیتر یکی از قدیمی ترین معابد مسیحیان و از بزرگترین کلیساهای جهان میباشد که در سال 1506 ساخت آن آغاز شد.این کلیسا میتواند جمعیتی بالغ بر 20000 هزار نفر را در خود جای دهد. در داخل کلیسا آثار هنری ارزشمندی همچون اثار برنینی، میکل آنژ و ... به چشم میخورد.یکی از چشمگیرترین مکان های کلیسا گنبد آن است که توسط میکل آنژ آغاز، توسط جاکومو دلاپورتا ادامه یافت و کارلومادرنو در سال 1614 آن را به اتمام رساند.

   

   

   

  معبد پانتئون:

  این معبد بهترین و تاپیرگذار ترین بنای محافظت شده از رم باستان میباشد.گنبد باشکوه آن شهادت مانگار نبوغ معماران رومی میباشد.و همین امر کافی است تا بازدیدکنندگان  را 2 هزارسال به عقب ببرد و شکوه و عظمت رم را به رخ آنها بکشد.این بنا بین سال ها 118 تا 125 میلادی ساخته شد.کاربرد اصلی پانتئون هنوز تا حدوی ناشناخته است اما در دسته معابد طبقه بندی گردید.از جاذبه های پانتئون معماری خاص آن میباشد که از طاقهای متقاطع تشکیل شده است و بر روی 8 پایه قرار دارد.خود گنبد توسط مجموعه ای از قوس ها پشتیبانی میگردد که به صورت افقی گرد میشود.                               

   

  موزه واتیکان:

  موزه واتیکان خانه ای کوچک در کلیسای سیستین، شاهکار دوره رنسانس با تاریخچه ای بی سابقه  سال ها است بازدیدکنندگان بی شماری را به خود جلب میکند.موزه هنر و مجسمه سازی در واتیکان و نقاشی های دیواری که در اینجا میبینیم ما را وارد به دنیای فرا زمینی میبرد.این موزه از مهترین موزهای جهان به شمار میرود که شاهکار تمام بزرگان زمان  وارزشمندترین آثار کلاسیک مهم جهان جمع آوری و حفظ شده است ازآثار جمله رافائل، میکل آنژ                                                                          و کاراواجو.  

   

  میدان و پله های اسپانیایی:

  یکی از مشهورترن میادین رم در یکی از محبوبترین محله ها میباشد.این بنا در سال 1723 ساخته شده است.که بین دو میدان دی اسپاگنا و ترینیتامونتی قرار دارد. پله ها در انتهای شرقی مرکز شهر قدیمی واقع شده است.این پلکان دارای 135 پله میباشد که در بالای این آنها اوبلیسکی های معروف رمی با نماد صلیب قرار دارند.

                

  طاق کنستانتین:

  شاید برای عموم مردم باور پذیر نباشد ولی این طاق بهترین و زیباترین طاق پیروزی در رم است و همچنین آخرین یادگار امپریال رم، یک بنای تاریخی برجسته از سنگ مرمر سفید و خاکستری بروکنسی که درست در کنار کولوسئوم و تپه پالاتین جای گرفته است.طول این بنا 21 متر و عرض آن 26 متر و عمق آن به 7.5 متر میرسد.این گنبد از بتن به صورت آجری ساخته شده است که با سنگ مرمر جلوه میکند.مرمت این طاق برای اولین بار در قرن 18 انجام شد.طاق کنستانتین به عنوان خط پایان مارتن مسابقات ورزشی برای بازی های المپیک 1960 نیز بوده است.این طاق نه تنها نمونه عالی از تغییرات ایدئولوژیک و سبک شناختی سلطنت کنستانتین در هنر است، بلکه پیوند بین اشکال سنتی و معماری شاهنشاهی رم را نیز نشان میدهد.

   

   

   

  قلعه سنت آنجل:

  این مقبره در سال 139 توسط امپراطور هادریان برای خاکسپاری خود و جانشینانش ساخته شده است.در بدو ورود به این قلعه ابتدا مقبره باستانی را خواهید دید و بلافاصله وارد دالان منحنی شکل و شیب دار میشوید که شما را به داخل مقبره هدایت میکند که درقرن های بعدی بالای مقبره ساخته شده است.این بنای استوانه ای شکل در پارکو، آدریانو رم قرار دارد.و بعد ها توسط پاپ به عنوان قلعه، زندان و هم اکنون به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته است.این سازه زمانی بلندترین ساختمان رم بوده است.

   

   

   

  کلیسا سنت ماری:(کلیسا سانتا ماریا)

  این کلیسا یکی از کلیسا های بزرگ پاپ و بزرگترین کلیسا کاتولیک در رم میباشد.که در اواسط قرن 4 به دستور پاپ لیبریوس ساخته شد. سنت ماری کلکسیون از هنر زیبا و چشم نواز مسیحیان اولیه تا باروک را در خود گنجانده است.در این کلیسا برج ناقوس، برخی از موزاییک ها و کف مربوط به قرون وسطی و برخی از ستون ها یونی از دیگر بناهای رم باستان و همچنین موزاییک های قرن 5 را حفظ کرده است.تزیینات سقف از دوره رنسانس میباشد، در حالی که گنبد ها و نمازخانه مربوط به دوران باروک است. این بنای زیبا به طور کامل در قرن 18 به دست مرمت کاران سپرده شد.

                                                       

   


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.