جاذبه های گردشگری یزد

  جاذبه های گردشگری یزد

  باغ دولت آباد

  باغ دولت آباد یزد، دارای بلندترین بادگیرها در جهان است. این باغ در شهری کویری مثل یزد، بسیار خودنمایی میکند. و با محیط سرسبزی که دارد، توجه توریست ها را به خود جلب می کند. این باغ، بسیار بزرگ است و وسعتی برابر با 604 هکتار، دارد. باغ دولت آباد، از جمله 9 باغ ایرانی است که اسم آن، داخل فهرست میراث جهانی یونسکو، ثبت شده است.

   

  مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر

  بر اساس شواهد و گفته ها، مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر، در قرن 8 و در سال 631 هجری، ساخته شده است. این بنا، در محله تاریخی فهادان شهر یزد، واقع شده است. این بنا، حدودا به مدت 700 سال، مدرسه بوده و به عنوان مکانی برای تدریس و آموزش، استفاده میشد. علاوه بر این، با ورود جمعی از تبعیدیان اسکندر مقدونی، به یزد، این بنا، به زندان اسکندر نیز مشهور شد.

   

  نخل امیر چخماق

  نخل امیر چخماق، حدود 450 سال قدمت دارد. و درواقع یکی از قدیمی ترین نخل های ایران، است. در روزهای عادی، این نخل، در مساجد و حسینیه های یزد، نگهداری میشود. نخل امیر چخماق، از تنه های چوب، ساخته شده و در ماه محرم، در عزاداری ها، استفاده میشود.

   

  برج خاموشان

  برج خاموشان، مکانی برای عبادت زرتشتیان در گذشته، بوده است. این برج، روی کوه دخمه، قرار دارد. که کوه دخمه، نوعی کوه رسوبی، می باشد. علاوه بر این که زرتشتیان، در این مکان، به عبادت می پرداختند، اجساد را نیز روی آن می گذاشتند تا پرندگان و حیوانات درنده، آن ها را بخورند.

   

  موزه آب یزد

  داخل موزه ی آب، شما می توانید چگونگی تامین آب در شهر یزد را مشاهده کنید. درون موزه ی آب یزد، لوازمی که برای تهیه ی آب، کاربرد داشته اند، قرار داده شده و شما می توانید آن ها را از نزدیک ببینید.

   

  آتشکده ورهرام

  در خیابان آیت الله کاشانی شهر یزد، آتشکده ی ورهرام یا آتشکده ی بهرام، قرار دارد که آتش داخل آن، تقریبا 1500 سال است که همچنان، روشن مانده و این موضوع، هر ساله، توریست های زیادی را به شهر یزد، جلب می کند. این مکان، در گذشته، محلی برای نیایش و عبادت زرتشتیان نیز بوده است.

   

  میدان امیر چخماق

  داخل میدان امیر چخماق، مجموعه ای از بناهای تاریخی و دیدنی را در خود جا داده است. که از جمله زیباترین و جذاب ترین این بناها، تکیه ای است که مناره های بلند دارد. این میدان، به دست امیر جلال الدین چخماق، در قرن نهم و در زمان تیموریان، بنا شد.

   

  مسجد جامع یزد

  مسجد جامع یزد، یکی از پایه های اصلی و مهم حکومت ساسانیان، به حساب می آید. این مسجد، از جمله شگفتی های معماری ایرانی است. که بسیار جلب کننده است. و می توان گفت که وجود مسجد جامع، یکی از اصلی ترین دلایل سفر توریست ها و مردم به شهر یزد، می باشد. از جمله ویژگی های مهم معماری این مسجد، می توان به سردر بلند، خوابیدگی گنبد و نیز کاشی کاری های خیره کننده ی این مسجد، اشاره کرد.

   

   

  خانه ملک التجار

  در زمان ناصرالدین شاه، به علت کارهای مفیدی که حاجی علی اکبر شیرازی، تاجر آن زمان، انجام داده بود، یکی از خانه های بزرگ شهر یزد، در بازار پنجه علی، به دستور ناصرالدین شاه، در اختیار او قرار گرفت. خانه ی ملک التجار، دارای اتاق های زیادی است. و دیوار و سقف این اتاق ها، با نقاشی های دیدنی، تزئیین شده است. اما در حال حاضر، این عمارت، به عنوان هتل، استفاده میشود. و درواقع میتوان گفت، اولین هتل خشتی جهان، می باشد.

   

  خانه تهرانی ها

  مالک این خانه نیز یکی از تاجرهای فرش فروش ایرانی است. این خانواده، تقریبا 250 سال قبل، در این عمارت، ساکن بودند. این خانه، که امروزه، به عنوان هتل، مورد استفاده قرار گرفته، شامل تالاری بزرگ، حیاط، عمارت کلاه فرنگی، پشت بام بزرگ، چاه خانه، سرداب، نارنجستان و سه بادگیر زیبا، می باشد. خانه تهرانی ها، از جمله اولین هتل موزه های ایران، است.

   

  آب انبار شش بادگیر جهان

  در دوره ی قاجار، در شهر یزد، حدود 75 آب انبار، ساخته شد. که آب انبار شش بادگیر، یکی از این 75 آب انبار است. این آب انبار، از جمله بزرگترین انبارهای یزد است. که حدودا حجمی برابر با 2000 متر مکعب دارد. بنای این آب انبار، به صورت 8 وجهی ساخته شده است. و علاوه بر این، 2 خروجی دارد که یکی برای مسلمانان است و دیگری برای زرتشتیان. این آب انبار، در محله تپه زد و داخل کوچه شش بادگیر، قرار دارد.

   

  شما می توانید بلیط انواع مسیرهای پروازی به مقصد یزد یا از مبدا یزد به سایر شهر ها را از سایت آراچارتر خریداری کنید . مانند :

  تهران _ یزد، مشهد _یزد، اصفهان _ یزد و ...، همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام آراچارتر، بلیط لحظه آخری یزد را خریداری کنید.


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.