جاذبه های گردشگری بندرعباس

  جاذبه های گردشگری بندرعباس

  موزه مردم شناسی خلیج فارس

  اگر طرفدار معماری و طراحی های خاص بناها، هستید، موزه مردم شناسی خلیج فارس، مکان بسیار جذابی برای شماست. این موزه، شامل سه طبقه با مساحت دو هزار و 400 مترمربع، می باشد. طبقه سوم موزه را قسمت های باستان شناسی، تشکیل می دهد. در طبقه دوم، گالری آزاد سازی قلعه هرمز، صید و صیادی و بازار سنتی، قرار گرفته است. و این طبقه، درواقع موزه مردم شناسی، می باشد. اما طبقه اول این موزه، شامل کتابخانه تخصصی و نمایشگاه است.

   

  موزه آب

  موزه آب، مربوط به دوران صفویه است. و شامل دو برکه گرد و طولی می باشد به مساحت 210 مترمربع و نیز فضاهای روبازی که 1580 مترمربع مساحت دارند. که اشیا تاریخی در آن نمایش داده میشود. مثل خمره های سنگی، انواع کوزه و انواع خمره آب.

   

  چشمه آب گرم گنو

  در 34 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، چشمه آب گرم گنو قرار گرفته است. این چشمه، در کوه گنو، قرار دارد. این چشمه، به دلیل ارتفاع زیاد آب آن، آب و هوای معتدل دارد. به همین دلیل، این ناحیه، سالانه توریست های زیادی را به خود جلب می کند. اگر میخواهید ساعاتی را به تفریح و استراحت بگذرانید، این چشمه، انتخاب خوبی است.

   

  غار خرسین

  در فاصله 80 کیلومتری مرکز استان هرمزگان، غار خرسین واقع شده است. که جزء اندک غارهای نمکیطبیعی این استان، می باشد. طول غار خرسین، 178 متر، دهانه غار، 3 متر و عرض این دهانه، 4 متر است. این غار، شامل یک تالار و یک راهرو است. بعد از ورود به غار، چند متر جلوتر که بروید، به تالار غار، می رسید. بعد از تالار، راهروی غار، قرار گرفته است. که این راهرو، تقریبا تا 170 متری غار، می رسد.

   

  عمارت کلاه فرنگی

  این عمارت، در دوران صفوی و با الهام از معماری اروپایی آن دوران، ساخته شده است. و علت نام گذاری این عمارت هم، همین موضوع است. در قدیم، این بنا، مکان تجارت های داخلی و خارجی، بوده است. این عمارت، شامل قلعه ای با 16 برج و 3 دروازه، می باشد.

   

  معبد هندوها

  معبد هندوها، در دوران پادشاهی محمد حسن خان سعدالمللک، به واسطه ی جمع آوری هدایای هندی ها، بنا شده است. ساخت این معبد، به سال 1210 قمری، بازمیگردد. نام دیگر این معبد، پرستشگاه بت گوران است. این بنا، در مرکز شهر بندرعباس و در خیابان امام خمینی، واقع شده است.

   

  حمام گله داری

  یکی از جذاب ترین اماکن بندرعباس، حمام گله داری است. این حمام در دوران قاجار و در اواخر قرن سیزدهم هجری، ساخته شده است. ساختمان این حمام، از سنگ های اسفنجی، ساروج محلی و سنگ ها دریایی، بنا شده است. اگرچه، این بنا، در دو دوره مرمت شده است، اما به دلیل رطوبت بالای این منطقه، به مرور در حال تخریب هستند.

   

  دریا و جزایر

  وقتی که به بندرعباس می روید، حتما به جزایر هرمز هم سر بزنید. غروب آفتاب در بنادر و سواحل هرمزگان، بسیار دلچسب و دیدنی است. پس اگر به بندرعباس، سفر کردید، فرصتی را هم به بازدید از کل استان هرمزگان، اختصاص بدهید.

   

  برکه های باران

  در خیابان 22 بهمن بندرعباس، 6 برکه قرار گرفته است. این برکه ها که دارنده ی گنبدهای موزون و زیبا هستند، در گذشته و در دوران صفوی، برای ذخیره آب شیرین، استفاده میشده که در آن زمان، هر برکه، چهار دهانه اصلی داشت. که برای برداشت آب به کار می رفت. اما امروزه، این مجموعه، به عنوان موزه آب، شناخته شده و برای بازدید عموم، مورد استفاده قرار میگیرد.

  برای سفر به این شهر دیدنی میتوانید بلیط هواپیما تهران به بندر عباس و بلعکس و از سایر شهرها به بندرعباس را بصورت چارتر و سیستمی و لحظه آخری را از سایت آراچارتر تهیه کنید.


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.