برای سفر با نوزاد چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  برای سفر با نوزاد چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  وقتی که می خواهید نوزاد یا کودکتان را همراه خود به هواپیما ببرید، حتما باید یک سری نکات را رعایت کنید. ما تو این مقاله، به شما کمک می کنیم که با خیال راحت، نوزادتان را همراه خود به سفر ببرید و چگونه هزینه بلیط هواپیما نوزاد شما محاسبه می شود .

   

  غذای نوزاد را چه جوری ببریم؟

  اگر نوزادتان، شیرخواره است، حتما باید شیشه شیر همراه خودتان ببرید. حمل و نقل شیشه شیر، شاید کمی دشوار باشد، اما ما یه راه حل خوب برای این موضوع داریم، شما می توانید به جای اینکه چند مدل شیشه شیر را با خودتان ببرید، فقط یک شیشه شیر ببرید که چند آستر متفاوت داشته باشد. در صورتی که از شیر مایع برای غذا دادن به نوزادتان، استفاده می کنید، این اجازه را دارید که ¾ اونس بیش از حد استاندارد مایع داخل هواپیما، با خودتان همراه ببرید. اما اگر از شیر خشک، استفاده می کنید، دو نکته رو باید به خاطر داشته باشید، اول اینکه برای استفاده از شیر خشک، نیاز به آب گرم دارید و باید از خدمه درخواست کنید تا مقداری آب ولرم به شما بدهند. نکته ی دوم این است که شیر خشک آماده، اگر بیش از یک ساعت، داخل دمای اتاق، بماند، فاسد می شود.

   

  خواب کودک در طول پرواز با هواپیما

  همراه بردن نوزاد یا کودک خردسال در سفر با هواپیما، مسائل خاص خود را دارد. که ممکن است سفر را برای شما دشوار کند. اما اگر از قبل، برای این مسائل، برنامه ریزی های لازم را انجام دهید، هیچ مشکلی در طول سفر ندارید. مثلا یکی از دغدغه های والدین، این است که کودک یا نوزادشان، داخل هواپیما نمی خوابد و گریه می کند. شاید از این موضوع مطلع نباشید که خود شما، ناخواسته در تشدید این مسئله، موثر هستید. اما چرا؟ معمولا والدین قبل از پرواز، برنامه ی خواب کودکشان را به هم میزنند و سعی می کنند که او را با برنامه های خودشان قبل سفر، تطبیق دهند. اما این کار اشتباه است و موجب می شود که برنامه ی خواب نوزاد شما به هم بخورد و داخل هواپیما، خواب راحتی نداشته باشد. پس توصیه ما به شما این است که اجازه دهید کودکتان همانند قبل، هر موقع می خواهد بخوابد.

  چه جوری کودک را سرگرم کنیم؟

  یکی دیگر از مشکلات و دغدغه های والدین، گریه و بهانه گیری کودکان در طول سفر با هواپیماست. اول اینکه این موضوع کاملا طبیعی است. و بهتر است که زیاد با کودکتان نجنگید ! اما راه حل هایی هم وجود دارد که بهانه گیری های کودک را کاهش دهد. مثلا قبل از سفر، وسایل و اسباب بازی های کوچک و مورد علاقه کودکتان را داخل چمدان بگذارید. تازمانی که نوزادتان شروع به بهانه گیری می کند، بتوانید او را سرگرم کنید. وسیله ی دیگری که داخل هواپیما، کاربردی است، پستانک است. این وسیله، در زمان بلند شدن و نشستن هواپیما، حتما به دردتان خواهد خورد. چون در هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، به دلیل تغییرات فشار هوا، گوش کودکتان کمی اذیت می شود. در این حالت، گذاشتن پستانک در دهان نوزاد، از این فشار کم می کند و تحمل این حالت را برای کودک شما، راحت تر می کند.

   

  صندلی ماشین مخصوص کودک، یک وسیله پرفایده

  وقتی که صندلی ماشین مخصوص کودک را با خودتان ببرید، جا به جایی نوزادتان در فرودگاه، بسیار راحت تر می شود. علاوه بر این، شما می توانید صندلی ماشین را بر روی صندلی هواپیما، قرار بدهید تا نوزادتان در طول پرواز، در امنیت و راحتی کامل باشد. اما نکته ای که باید حتما به آن توجه کنید، این است که صندلی ماشین شما، باید دارنده ی برچسب قابلیت استفاده در وسایل نقلیه موتوری و هواپیما، باشد.

  وسایل مهم و ضروری برای سفر با نوزاد

  از جمله وسایلی که حتما باید به همراه داشته باشید، عبارتند از : بسته مخصوص تعویض پوشک، دستمال مرطوب مخصوص کودکان، کیسه مخصوص نگهداری پوشک، زیرانداز و نیز وسایل دیگری که برای مراقبت از کودکتان، لازم است.

  با رعایت این موارد، می توانید با خیال راحت، همراه با نوزاد یا کودکتان، سفر کنید و نگران مشکلات و مسائل در طول پرواز نباشید. چون برای همه چیز، از قبل، برنامه ریزی کرده اید.


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.