داخل هواپیما چه نکات ایمنی رو باید رعایت کنیم؟

  داخل هواپیما، چه نکات ایمنی رو باید رعایت کنیم؟

  کم شدن نور کابین

  هنگام فرود هواپیما، نور داخل کابین را کم می کنند. اما علت این کار چیست؟ در طول پرواز، چشمان شما به نور عادت می کند، به همین خاطر، هنگام خروج از هواپیما، رو به رو شدن با تاریکی محیط بیرون از هواپیما، برای مدت کوتاهی باعث اختلال در دید شما می شود. برای جلوگیری از این مسئله، قبل از فرود هواپیما، چراغ های داخل کابین را خاموش می کنند تا چشم شما کم کم به نور تاریک عادت کند و مشکلی برای دید شما پیش نیاید. پس نتیجه می گیریم که این مسئله کاملا برای ایمنی و راحتی شماست.

   

  خاموش کردن موبایل و وسایل الکترونیکی هنگام پرواز

  بعد از اینکه تمام مسافران روی صندلی های خود نشستند و درب های هواپیما بسته شد، از شما می خواهند که تلفن همراه و همچنین کلیه وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید. شما می دونید دلیل این کار چیست؟ به واسطه ی ورود و کاربرد سیستم های fly by wire، به جای اتصالات مکانیکی و لوله های هیدرولیک، از سیم های برق استفاده می شود. که امواج مغناطیسی، کارکرد این سیستم را دچار مشکل میکند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، در هواپیماهای ایرلاین امارات، نه تنها این محدودیت وجود ندارد، بلکه سرویس اینترنت شبکه ای (wifi)، در آن ارائه می شود. این هواپیماها، دارنده ی سیستم سپر تدافعی هستند و امواج مغناطیسی نمیتواند اختلالی در کار آن ایجاد کند. بنابراین اگر همه ی هواپیماها، به این سیستم مجهز شوند، شما مسافران می توانید با خیال راحت در طول پرواز، از امکانات اینترنتی استفاده کنید. اما شاید این مسئله، توفیق اجباری باشد برای اینکه حداقل برای ساعاتی، از تلفن همراهمون فاصله بگیریم و بتونیم به کارهای دیگه بپردازیم. پس می تونیم از این زاویه هم بهش نگاه کنیم و دیگه خیلی از این محدودیت، آزرده خاطر نباشیم.

   

   

  بعضی وقت ها هواپیما تکان می خورد!

  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام پرواز، مقداری لرزش و تکان روی صندلی خود احساس کنید، اما اصلا نگران نباشید. این اتفاق، کاملا طبیعی و عادی است. تا حالا به این فکر کردید چرا این اتفاق می افته؟ شاید اگر از مهمانداران هواپیما علت این تکان ها را بپرسید، جوابشون این باشه که : این تکان ها به دلیل عبور از چاله های هوایی است. اما چاله هوایی چیه؟ آیا واقعا میان لایه های هوا، چاله ای وجود داره؟ واقعیت این است که چاله هوایی به آن معنایی که ما تصور میکنیم نیست و منظور از این لغت، یک حالت خاص ترمودینامیکی در هواست. تغییر ناگهانی دمای هوا، موجب میشود که لایه های هوا حرکت کنند و ستونی از هوا را ایجاد می کنند که به سمت بالا حرکت می کند. به همین خاطر، وقتی هواپیما به این ستون هوایی می رسد، به همراه این ستون، به بالا کشیده میشود و بعد از رد کردن این ستون توده ای از هوا، مجدد پایین می آید و به ارتفاع قبلی خود می رسد. علاوه بر این، جریان های باد مخالف با هواپیما برخورد می کند و باعث ایجاد لرزش و تکان خوردن بدنه ی هواپیما می شود. اما این مسائل کاملا از قبل در نظر گرفته شده و همانطور که گفتیم کاملا طبیعی است. و شما می تونید با خیال راحت روی صندلی تون بشینید و آرامش خودتون رو حفظ کنید.

   

  تا قبل از باز شدن در هواپیما، روی صندلی خود بشینید

   همه ی مسافران دوست دارند که زودتر از هواپیما خارج شده و کارشون سریعتر انجام بشه. اما باید اینو در نظر بگیرید که صبوری شما در این مرحله بسیار مهم است. چرا که اگر در این موقعیت، خلبان مانعی را ببیند، مجبور است که به یکباره ترمز کند و این موضوع سبب می شود که کسانی که زود از جای خود بلند شده اند، دچار مشکل شوند و تعادل خود را از دست بدهند. پس نتیجه می گیریم که بهترین راه این است که اندکی صبور باشیم و به توصیه مهمانداران گوش کنیم، تا هر زمان که مراحل فرود هواپیما به طور کامل انجام شد و مهماندار به ما اجازه داد، از روی صندلی خود بلند شویم و با آرامش از هواپیما بیرون بیاییم.

   

   

  امیدوارم که خواندن این نکات موجب شود که دفعه ی بعدی که با هواپیما سفر می کنید، نگرانی هایتان کمتر شود و بیشتر بتونید از سفر لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که رعایت این نکات ایمنی و گوش دادن به توصیه های مهمانداران، فقط به نفع خود ماست. پس به خاطر ایمنی و سلامت خودمان باید این نکات رو رعایت کنیم و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنیم.


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.