جاذبه های گردشگری اصفهان

  جاذبه های گردشگری اصفهان

  اگر اهل سفر کردن باشید، حتما به شهر زیبای اصفهان سفر کرده اید. شهری که لقب ( نصف جهان )، واقعا شایسته ی آن است. تو این مقاله، می خواهیم با هم به شهر زیبای اصفهان سفر کنیم و جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی این شهر بزرگ را بررسی کنیم. با سایت آراچارتر همراه باشید تا راجب اماکن توریستی این شهر بیشتر بدانیم.

  میدان امام ( نقش جهان )

  این میدان در مرکز اصفهان قرار دارد و درواقع میتوان گفت که میدان امام، قلب شهر اصفهان است. این میدان بزرگ در دوره ی صفوی ساخته شد. این میدان، درون خود، بناهای دیدنی و تاریخی بسیاری دارد. مانند مسجد شیخ لطف الله، مسجد شاه، سردر قیصریه و عالی قاپو. علاوه بر این، اگر به دنبال جایی می گردید که بتوانید سوغاتی شهر اصفهان را در آنجا، خریداری کنید، حتما به میدان امام بروید. دور این میدان، حدود 200 حجره وجود دارد که اغلب آن ها، سوغات و صنایع دستی اصفهان را می فروشند.

   

  توحید خانه

  پشت کاخ عالی قاپو، بنایی وجود دارد که در دوره ی صفویه، ساخته شده است. در زمان های گذشته، این بنا به عنوان مطبخ و هم چنین زندان کاخ عالی قاپو، کاربرد داشت. توحید خانه، داخل حیاط دانشکده معماری هنر اصفهان قرار گرفته است.

   

   کاخ هشت بهشت

  کاخ هشت بهشت، از جمله نمونه های کم نظیر معماری ایرانی دوران صفوی است. و بر اساس گفته های بعضی از کارشناسان تاریخی، این کاخ برای هشت سوگلی حرم سرای پادشاه، ساخته شده بود. معماری این کاخ، بسیار زیبا و چشم گیر است. و رفتن به آن خالی از لطف نیست. از زیباترین بخش های کاخ هشت بهشت، سقف آن است که با مقرنس های گچی، پوشیده شده است. دیوارهای این کاخ نیز به دلیل آیینه کاری های روی آن، بسیار چشم گیر است. کاخ هشت بهشت در خیابان باغ گلدسته و در پارک شهید رجایی قرار دارد.

   

  سردر قیصریه

  زمانی که به بازار اصفهان می رسید، در ورودی اصلی بازار، قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد. چرا که این در ورودی، با نقاشی های رضا عباسی، ناقوس دید هرمز و نیز ساعت قلعه پرتغالی ها، تزیین یافته. سردر قیصریه در گذشته، دارای 3 طبقه بود که اکنون فقط دو طبقه ی آن به جا مانده است. و در این طبقه سوم، نقاره خانه قرار داشت گه با نواختن موسیقی در آن، اوقات روز را به مردم اعلام می کردند.

   

   آتشگاه

  آتشگاه، تپه ای تاریخی است که از سنگ های رسوبی ساخته شده و بنای آتشکده درون آن قرار دارد. این بنا، از لایه های خشت و نی تعبیه شده است که در ارتفاع 100 متری به نسبت دشت های اطراف، قرار گرفته است. نام قدیمی و درواقع اصیل این آتشکده، مهربین یا دژ مهربین، می باشد.

   

  پل خواجو

  پل خواجو از جذاب ترین و دیدنی ترین اماکن اصفهان است. معماری این پل بسیار چشم گیر می باشد. این پل، بر روی رود زاینده رود اصفهان ساخته شده است. این پل، تنها یک گذرگاه ساده نیست. بلکه مکانی است برای گذراندن اوقات فراغت. با قدم زدن و پیاده روی بر روی این پل، می توانید تجربه ای لذت بخش و به یاد ماندنی داشته باشید. صدای موسیقی نوازندگان نیز بسیار دلنشین است.

   

  کاخ چهلستون

  کاخ چهلستون نیز از کاخ ها و بناهای زیبای اصفهان است. که در میدان امام حسین، خیابان استانداردی قرار دارد. این کاخ شامل تالار آیینه، تالار 20 ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آیینه، و حوض بزرگ مقابل تالار است که با نقاشی و آیینه کاری مزین شده است. دیوارهای این کاخ نیز با کاشی کاری و آیینه کاری تزیین شده اند.

   

  عمارت عالی قاپو

  اسم این عمارت، شامل دو کلمه ی عالی و قاپو می باشد که در کنار هم به معنی سردر بلند و یا درگاه بلند هستند. عمارت عالی قاپو، در ضلع غربی میدان امام واقع است. که  به عنوان یکی از مهم ترین شاهکارهای معماری اوایل قرن یازده هجری شهرت یافته است. عمارت عالی قاپو، به عنوان دروازه مرکزی و ورودی برای تمام قصرهای داخل میدان امام در دوران صفوی، کاربرد داشته است.

   

  امیدوارم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر تا به حال، به شهر زیبا و تاریخی اصفهان سفر نکرده اید، حتما بروید و از جاذبه های این شهر دیدنی لذت ببرید.


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.